به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

فواید درمانی توت فرنگی

فواید درمانی توت فرنگی

توت فرنگی، که به عنوان ملکه میوه ها در آسیا شناخته می شود، میوه ای لبالب از ویتامین ها، مواد مغذی بود و خواص و عایدی ها درمانی زاید دارد. توت فرنگی میوه ای معشوق بوده و حاوی پولها زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و ویتامین می باشد. در ادامه در مطلب خواص مواد غذایی در مورد فواید درمانی توت فرنگی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فواید درمانی توت فرنگی

این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را تزاید داده، فشارخون را قاعده اصل می آورد و به شما برای نگهداری در روبه رو چنگار کمک می نماید. این میوه جزو ۲۰ میوه پر از آنتی اکسیدان بوده و منبعی خوب برای تامین پتاسیم و کلسیم می باشد. فقط ۸ عدد توت فرنگی، ویتامین C ای بسیار از ۱ بسایط درختان میوه(نارنج دارند. در بقا به امعان خواص و منافع این میوه بامزه و پرطرفدار می پردازیم.

مصرف امتعه میوه ها و سبزیجات، از جمله توت فرنگی فوایدی بی نهایت در پی دارد. با نوش كردن خوراکی های گیاهی، خطر زیان های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد. همچنین مصرف مبالغ بالای میوه و (تربچه برای ایمنی پوست و مو، نقصان قدرت و کاهش وزن مفید می باشد.

بیماری قلبی

مصرف منظم آنتوسیانین نوعی فلانوئید که در خویشان توت ها موجود است، خطر حمله قلبی را تا ۳۲ درصد در زنان جوان و میانسال کاهش میدهد. هم کوئرستین، نوعی دیگری فلانوئید که در توت فرنگی شی است، یک ضدالتهاب طبیعی بوده و تصلب سبات و سیاهرگ را کاهش داده و در تفحصی که برروی مردم ها ادا شد، آسیب ناشی از کلسترول بد خون (LDL) را کاهش داد.

همچنین ممکن است کوئرستین خواص ضدسرطانی نیز داشته باشد، با اینحال اقتراح بیشتری در اینباره لازم می باشد. نتنها پتاسیم و فیبر موجود در توت فرنگی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان داده است که توت فرنگی باعث کاهش نوعی آمینواسید که به لایه اندرونی رگ ها آسیب می رساند، می شود.

فواید درمانی توت فرنگی

سکته مغزی

آنتی اکسیدان های چیز در توت فرنگی و بازهم پتاسیم بالای درون توت فرنگی باعث کاهش خطر لخته های خون خطرناک در مغز که باعث سکته مغزی می شوند، کمک می نمایند.سرطان و توت فرنگی – همانطور که در بالا گفته شد، توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان هایی بوده که در كفو رادیکال های آزاد عمل کرده، رشد سلول های سرطانی را مهار کرده و باعث کاهش اندوه بدن می شود.

فشارخون

بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا هستند، نصیحت می شود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

یبوست و توت فرنگی – مصرف خوراکی هاییکه پر از فیبر و آب هستند به کاهش قبض و لینت و پسند مزاج راحت کمک می نمایند.دیابت و توت فرنگی – توت فرنگی قندی پایین و نمونه و غیراستاندارد فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ هم سنگی و بی تعادلی قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از خوراکی های نازل و گران برای نفوس دیابتی می باشد. بررسی ها نشان می دهد که گساردن ۳۷ توت فرنگی در روز می تواند بطرز چشم گیری واژ دیابت همچون كوتاهی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.بارداری و توت فرنگی گرفتن استاندارد کافی اسید فولیک برای زنان عقیم لازم می باشد و توت فرنگی حاوی مبلغ ها وجوه مناسبی فولیک اسید است.

فواید درمانی توت فرنگی

افسردگی و توت فرنگی

حافظه کوتاه مدت و توت فرنگی – مواد جسم در توت فرنگی نشان داده اند که می توانند باعث گشایش حفظه کوتاه مدت شوند.خواص و منافع درمانی توت فرنگیخطرات و دوراندیشی ها در مصرف توت فرنگیتوت فرنگی یکی از میوه هایی است که مبالغ مازاد یدكی سم و آفت کش برروی آن استفاده می شود. برای قوی پشتی از سالم بودن میوه ای که میخورید از كالا اقسام ارگانیک آن كاربرد نمایید. اگر قادر به خرید محصولات ارگانیک نیستید، مصرف توت فرنگی را ترک نکنید چراکه هنوز هم خاصیتی بیش بیشتر از خطراتش در پی دارد.

بتابلاکر ها، داروهایی هستند که برای افراد مقید برخورد به آفت های قلبی عموما اذن شده و باعث بالا رفتن سطح پتاسیم خون می شوند. میوه ها و خوراکی های حاوی پتاسیم زیاد میبایست به قدر و رخیص مصرف شوند. مصرف پولها بالای پتاسیم می تواند برای افرادیکه کلیه شان بخوبی عمل نمی کند، مضر باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *