به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

اشپیتز، نژاد محبوب سگ

اشپیتز، نژاد محبوب سگ

همانطور که می دانید ما نژادهای سگ بسیار زیادی در سراسر جهان داریم اما در بین همه این نژادها برخی از انها محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به سایر نژاد سگ ها برخوردارند که از جله دلایل اصلی آن می توان به کوچک بودن و همچنین زیبایی ظاهری سگ ها اشاره کرد؛ یکی از این حیوانات خانگی دوست داشتنی اشپیتز، نژاد محبوب سگ است که شباهت بسیار زیادی به روباه دارد و شما می توانید در این بخش از مقالات برتر امروز آن را بیشتر بشناسید.

اشپیتز، نژاد محبوب سگ

با اینکه اجداد این نژاد از ژاپن میان ولی از قرن ۲۰ به بعد، این سگ ها  به شدت در قاره اروپا و اکثر جاهای دنیا محبوب شدن. اونا سگ‌های کوچیکی هستن که شخصتشون شیطون و پرانرژیه و در عین حال هم نگهداری ازشون آسونه و وقتی که ظاهر جذاب و پشمالو و سفیدشون رو به این ویژگی‌ها اضافه کنیم، به این نتیجه میرسیم که یه سگ دوست داشتنی و ایده‌آل برای نگهداری هستن. برخلاف غزارت از سگ‌های کوچک دیگه، اشپیتز ژاپنی نژادیه که با بچه‌ها خیلی خوب کنار میاد و برای خون.اده‌هایی که بچه کوچیک دارن، مناسبه.

اما بد نیست کمی هم خلق و خو و روحیات این سگ را مورد بررسی قرار دهیم…

خوشحال، روشندل و دیده وری خوب می‌باشد. آنها خیلی خوب می‌پرند و عاشق ایستادن بر روی پاهای عقبی‌شان هستند. مشتاق جلب توجه کردن و خوشنود نمودن صاحبانشان می‌باشند. از آنجا که ممکن است هنگام شنیدن زنگ درب و یا ورود افراد اجنبی چندین بار پارس کند بهتر است به خوبی از سنین تولگی آموزش دیده تا این عادت به همراه نداشته باشد. بسیار هوشیار، شجاع و سرگرم کننده‌اند. اگر آموزش نبینند تا انسان را به عنوان رئیس خود بپذیرند، گوش به فرمان وی نخواهد بود. این نژاد اگر از سوی صاحبش اجازه بیابد می‌تواند به سگی سلطه‌جو مبدل شود.

اشپیتز، نژاد محبوب سگ

اگر شما به این سگ نشان ندهید که تمامی انسان‌ها از او برترند، خیلی با کودکان نخواهد بود. البته اگر کودکان نحوه تلاقی با او را بدانند می‌توانند با هم رابطه خوبی دایم نمایند. اگر از تولگی بخوبی مدنی جمعی نشود، نسبت به سایر بهایم و سگ‌ها می‌تواند تندخو باشد. بهتر است برای اینکه شما را به عنوان رهبر و معصوم ولی پیشرو بپذیرد و بازهم انرژی فیزیکی و روانی‌اش را تخلیه کند، وی را به پیاده‌روی روزانه ببرید.

به نظرمی رسد که نژاد اشپیتز نشأت گرفته از نژاد بزرگ Samoyd می باشد. این نژاد بالای ۱۰۰ سال است که در آلمان بعنوان همراه و دوست انسانها شناخته شده است. نوع مینیاتور آن اولین بار از منطقه Pomerania به انگلستان وارد شد اما توجه داشته باشید که سگ اشپیتز از نژاد پامرانین غیر می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *