به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

خصوصیات سگ پیتبول

خصوصیات سگ پیتبول

نژاد پیت بول به سرعت كاشانه قدرت و لقب حربی شکست ناپذیر را در میان همه نژادها به خود ویژه تعلق داد. سر به مستطیل شکل و خصوصاً ضمیر تو گونه ها پهن می شود تا فک بزرگ و بی شهامت ناس را در خود جای دهد. گردن ضخیم ، عضلانی و در سازگاری کامل با سایر اعضای بدن حیوان قرار غمناك است. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی ، باجربزه ، چابک و متجاوز پرزور می باشد. دندانها ردیف و قیچی مالوف است. بدن انسان مرموز از موهایی کوتاه ، براق و زمخت و در اجناس رنگها یافت می شود. در ادامه در مطلب دامپزشکی در مورد خصوصیات سگ پیتبول بیشتر صحبت خواهیم کرد.

خصوصیات سگ پیت بول

خلق وخو

دارای چشمهای مصمم ، روشن و عکس العمل های غیر قابل پیش بینی است. در كهن به سگ آدمخوار ملقب بود ، دارای خلق و خوی هنگامه طلب ، مهاجم و سلطه جو است و تنها برای صاحب خود معاشر و دوست خوبی می باشد. پیت بول سگی است جذاب ، بسیار وفاخواه و پر محبت نسبت به اعضای اعقاب صاحبش. حیوانی مطیع و مسئلت برای راضی ارائه صاحبش ، فوق العاده شجاع و كودن و ایده آل باری مراقبت مصاحب با نیرو و قدرت خاص. قراول علاوه خوبی نسبت به صاحب و اعضای سلاله وی می باشد تا جایی که حتی برای دفاع از ارض وی تا پای جان می جنگد.

در دیرین بدلیل قدرت و وقوف محاصره زیادش در مبارزه با سایر سگها و قطع كردن گلوی آنها شهرت اضافی در میان مردم داشت. به هرحال اگر پیت بول را به نشانی مردم خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری خود غلبه می کنید بهتر است تا از سنین تولگی وی را اجتماعی کرده و تحت آموزشهای لازم قرار دهید.وزن ، ارتفاع: وزن : (۵۰-۱۰) ک.گ ارتفاع : (۵۶-۴۶) س.م غالباً سگ سر سخت و صحت است اما بعضی از آنها دچار مشکل در مفصل ران ، آب گوهر و كوتاهی قلبی ، حساسیت نسیبت به چمن می شوند.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در خانه كم قیمت می باشد به شرط آنکه در طول روز به بها معینی سعی بدنی داشته باشد اما در اماکن شریكی از شمار مصرف کنید تا از تلاش كردن آنها با سایر انواع سگ نهی و امر بعمل آید. پر جنب و جوش است و آب وهوای گرم را تقدم می دهد.فعالیت بدنی:به میزان معقولی به تكاپو بدنی نیاز دارد.طول عمر:حدود ۱۲ سال.تعداد توله ها :بین ۵ تا ۱۰ توله.

خصوصیات سگ پیت بول

پوشش خارجی و درونی صاف و کوتاه پیت بول باری بزك كردن آذین بستن ساده است. برس کشیدن منظم و تطهیر و یا استعمال از شامپو خشک در مواقع قسری منظور می شود. ریزش مو در این نژاد منوسط می باشد.

نشعت ملول از بول با سگهایی از دسته تریر می باشد. سرگذشت این نژاد بی بروبرگرد به دوره جنگ سگها باز می گردد. قدرت و خیره سری این نژاد در میان همین ها بی همتاست.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *