به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

جراحی کوچک کردن سینه در مردان

تادئتا

دانستنی هایی در مورد کوچک کردن سینه مردها و چه افرادی می توانند این عمل را انجام دهند .

ژنيكوماستي (بزرگي سينه در مردان):
بزرگي سينه 
وضعيت نسبتا شايعي در ميان مردان مي باشد كه مي تواند يك طرفه يا دو طرفه باشد. گاهي مصرف داروها باعث اين حالت مي شود ولي در اكثر موارد علت شناخته شده اي ندارد و فقط يك نوع اختلال رشد سينه در مردان مي باشد.
مرداني كه نگران وضعيت ظاهري سينه ها مي باشند با انجام ليزرلپوليز همراه با وسايل طراحي شده خاصي مي توانند اين مشكل را رفع نمايند و سينه اي كوچك و صاف تر داشته باشند.
دكتر ثنايي با بكارگيري روش منحصر به فرد خود با ايجاد سوراخ كوچكي در سطح پوست با استفاده از ليزر ليپوليز و چند وسيله مخصوص و تحت بي حسي موضعي و به روش كاملا ايمن مشكل را بر طرف مي نمايد.
 
بهترين افراد براي درمان ژنيكوماستي (رفع بزرگي سينه در آقايان )چه كساني هستند؟
 
هر مردي كه مشکل بزرگي سينه را داشته باشد به شرطي كه از نظر سلامتي جسمي و رواني مشكل نداشته باشد مي تواند اين ژنيکوماستي را انجام دهد.البته اگر پوست سفت و سالمي داشته باشند نتايج ايده آل تر خواهد بود،مرداني كه داروهاي بزرگ كننده سينه يا تركيبات ماري جوانا و الكل و استروئيد مصرف مي كنند در معرض عود مي باشند و در صورت عدم قطع اين تركيبات كانديد مناسبي نمي باشند.
 
ويزيت در مطب جهت ژنيکوماستي (بزرگي سينه در آقايان ):
 
بهتر است تمام بيمارن قبل از تعيين وقت عمل دوبار در مطب ويزيت شوند. بايد تمام نكات عمل ژنيکوماستي و نتايج آن به بيمار گفته شود. هم چنين بيمار بايد تمام انتظارات خود را بيان كند. گاهي تامين تمام توقعات بيمار امكان پذير نمي باشد. افراديكه توقعات غيرعادي دارند كانديد مناسبي نمي باشند

عمل ژنيکوماستي چگونه انجام مي شود؟

 
ژنيکوماستي در مركز جراحي محدود و تماما توسط دكتر ثنايي انجام مي شود. در اين كار نيازي به بيهوشي نيست و تنها با بي حسي موضعي انجام مي شود، حدود ۱ الي ۱:۳۰ ساعت كار طول مي كشد و بعد از آن نياز به بستري در كلينيك نمي باشد.
 
شيوه درمان چگونه است؟
 
ژنيکوماستي بر دو نوع است كه در معاينه تقريبا معلوم است: ۱/ افراديكه درآنها عمدتا بافت سينه از جنس غددي مي باشد. ۲/ افراديكه بافت سينه آنها عمدتا چربي مي باشد.. در نوع اول ابتدا برش حدودا يك سانتي متري در زير بغل يا دور هاله داده مي شود سپس با وسايل مخصوصي بافتهاي غددي از زير پوست هاله جدا مي شود سپس بافتهاي جدا شده با استفاده از وسيله مخصوص ديگري از همان برش خارج مي شود. در نوع دوم عمدتا از ليپوليز-ليپوساكشن استفاده مي شود و ابتدا بافتهاي چربي كه كاملا نرم شده است خارج مي شوند، سپس از وسايل طراحي شده مخصوصي كه در نوع يك براي رفع باقت غددي استفاده مي شود، براي خارج كردن بافتهاي غددي باقيمانده به دنبال ليپوساكشن استفاده مي شود.بدين ترتيب اين درمان تحت بي حسي موضعي بود و و اسكار عمل مخفي است. تورفتگي در محل سينه عمل شده ديده نمي شود و نتيجه بسيار طبيعي مي باشد.
 
بعد از جراحي:
 
درد و كوفتگي قابل تحملي بعد از رفتن اثر داروي بي حسي شروع مي شود كه با دارو كنترل مي شود.تورم زيادي در موضع عمل شده وجود دارد كه باعث مي شود نتايج در روزهاي اول اصلا معلوم نباشد، پوشيدن گن براي حداقل ۶ هفته ضروري است.اين گن مانند لباس زير مي باشد و به هيچ وجه در پوشش خارجي به بيمار محسوس نمي باشد. رسيدن به نتايج قطعي ۱-۳ماه زمان نياز دارد. فعاليت هاي بالا تنه ورزشي تا يكماه بايد محدود شود.
 
تمام جراحي ها ممكن است عوارض يا مسائل غير قابل پيش بيني داشته باشد:
 
چنانچه اين درمان توسط جراح ماهر انجام شود عوارض بسيار نادر است، ولي نمي توان در مورد عدم وجود عوارض تضمين داد. بي حسي و كرخي در محل عمل شده،عدم تقارن مختصر، تغيير رنگ در محل اسكار عمل مي تواند رخ دهد. در صورت وجود عدم تقارن قابل توجه جراحي براي  بار دوم انجام مي شود.
 
نتايج ژنيکوماستي به چه شكل است؟
 
چنانچه فرد واقع بين و واقع گرايي باشيد نتايج بسيار خوب هستند و مي تواند اعتماد به نفس شما را تقويت كند. نتايج بسيار خوب و فابل توجه و دائمي مي باشند.

 توجه کنید در هر صورتی نیاز نیست که برجستگی سینه مردان برداشته شوند .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. مهران وطن دوست

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی جامعه پزشکی
  من ۲۱ سالم دارم و از ۱۵ سالگی از این بیماری رنج میبرم
  به طوریکه شخصیتم به شدت متزلزل شده و اعصاب و روانم هم تحت سلطه ی این بیماری به شدت به هم ریخته است . و اعتماد به نفسم به کلی از بین رفته است. و به شدت دچار وسواس فکری شده ام .
  هزینه ی این عمل حدودا چقد می باشد ؟ شما می توانید کلینیک معتبری معرفی کنید تا برای معاینه به آن جا مراجعه کنم و آیا پزشکی پیدا می شود که این عمل را به طور اقساط انجام دهد ؟ به خاطر خدا هم که شده کمک کنید .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *