به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

نحوه ی نگهداری از توله ی ژرمن شپرد

نحوه ی نگهداری از توله ی ژرمن شپرد

محل حراست سگ ژرمن شپرد ، مهمترین مبحث بابت ای است که قبل از خرید سگ ژرمن شپرد باید راجع به آن فکرکرد. احتراس سگ های شكوه مثل ژرمن شپرد و …. در آپارتمان کوچک کاری ناپخته و نابكار است و علاوه بر آزار و اذیت اعضا خانه و معتكف ها، موجب رنجیدگی و هیجان سگ خواهد شد. از سویی دیگر برخی از نژاد های کوچک مثل پامرانین برای احتراس در داخل منزل بوده و احتراس این گونه سگ ها در حیاط و باغ، باعث ترس و آزار كس خواهد شد. در ادامه در مطلب دامپزشکی در مورد نحوه ی نگهداری از توله ی ژرمن شپرد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نحوه ی نگهداری از توله ی ژرمن شپرد

بنابراین اول به امکانات احتراس خود و فضایی که می توانید به سگتان ویژه تعلق دهید فکر کنید و شایسته با آن سگ مورد نظر خود را خریداری کنید. قبل از آمدن سگ به خانه، محل احتراس او باید منظم باشد تا از این نظر دچار مشکل نشوید.

توله سگ های ژرمن شپرد زیر ۲ ماه حیواناتی اضافه حساس و آسیب پذیر بوده و با کوچکترین سهل انگاری دچار آسیب های جدی و گاهی جبران ناپذیری می شوند و با توجه به این که در این سنین توله ها هنوز در رویارو مصیبت ها واکسینه نشده اند، آماده کردن محیط كم بها و به دور از درگیری دین برای آن ها از سطوت اضافی بهره مند است. توله سگ های ژرمن شپرد زیر ۲ ماه که هنوز در کنار مادر خود معیشت خوش گذرانی كردن می کنند تحت پناه سگ ماده ژرمن شپرد خواهند بود .

محل محافظت توله های کمتر از ۲ ماه که مادر ندارند، باید نرم و تمیز بوده، دمایی در حدود ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد داشته باشد و در معرض رواج یافتن پیچاپیچ هوا یا باد کولر نباشد. در فصول سرد سال اگر درك می کنید محل احتراس توله ها سرد تر از آن چیزی است که بیان شد، می توانید یک کیسه آب گرم را در حوله یا قماش ای ضخیم مرموز و در سبد حراست آن ها قرار دهید. محیط های گرم و آبدیده نیز برای توله سگ ها ژرمن شپرد ارزان نبوده و لازم است آن ها را در محلی که خدعه ی مناسبی دارد حراست کنید.

تا حدود ۳ ماهیانه توله ها امید مازاد یدكی برای خارج شدن از لانه ندارند و مزیت می دهند که در کنار مادر خود باقی بمانند. ولی از ۳ هرماهه و سالانه به بعد توله ها به تدریج كرانه ها سعی خود را نقصان داده و از لانه خارج می شوند. حدود ۱ ماهگی به بعد کنجکاوی و ماجراطلبی توله سگ ها ژرمن شپرد برای مانوس محیط حواشی خود بیشتر شده و ممکن است به مکان ناشناسی وارد شوند. به این مناسبت پس در زمانی که کسی در کنار انسان حضور ندارد ، حتما توله ها را در محل بسته ای که نتوانند از آن خارج شوند نگه دارید زیرا در غیر این صورت علاوه بر آسیب زدن به متاع منزل، ممکن است خود را نیز به خطر بیاندازند.

استفاده از جعبه هایی با خارجین های بلند که فضای نسبتا خوبی داشته باشد برای این اعلام كم قیمت است. بهتر است کف جعبه از چندین لایه منفرد واهی مبهم شده باشد تا در صورت پلید شدن به فراغت آشتی تمیز کنید. سعی کنید محل احتراس توله سگ ها ژرمن شپرد در این سنین به دور از رفت و آمد هرروز باشد و تا حد ممکن آن ها را بیرون از منزل محارب و از تماس آن ها با دیگر سگ ها نهی و امر کنید.

در این سن کم کم سعی کنید لانه ای برای سگ ژرمن شپرد خود در نظر بگیرید و او را عادت دهید مدتی از روز را در آن جا بماند. لانه سگ باید به شمار ی کافی جا داشته باشد و طوری مصنوع و آفریدگار شده باشد که درب آن از خارج بسته شود یا طوری باشد که در مواقع لزوم بتواند مانع خروج آدم شود تا هر وقت که لازم شد، مدتی را درون آن گرفتاری بند باشد. برای این منظور سبد های مخصوصی مصنوع و آفریدگار شده که جمع بر لانه، اسباب حمل و نقل سگ نیز به شمار می رود. این لانه را با چوب هم می توانید درست کنید.

نحوه ی نگهداری از توله ی ژرمن شپرد

بسیار مهم است که سگ ژرمن شپرد به خصوص در سنین شالوده نباید شروع و انتها در خانه آزاد باشد و فقط زمانی که کسی نگهبان اوست بتواند مستقلاً مختارانه حروار در خانه گردش کند.این نکته به خاطر بازی گوشی توله سگ ها در این سنین زیاد حائز وقار است، زیرا ممکن است به خود و آلات خانه آسیب بزند یا چیزهای نوع به نوع و همگون را از روی کنجکاوی ببلعد. ممکن است سیم برق را جویده و یا با کشیدن رومیزی، تمام اسباب را روی خودش بریزد. گاهی حال نیز بی صدا در گوشه ای نشسته و شروع به جویدن گوشه مبل یا لباس، کفش و جوراب شما بکند.

تمام این روش ها می تواند برای سگ ژرمن شپرد خطر دعا باشد اگر از سنین ریشه به سگ خود بیاموزید که مدتی از روز را باید بی انتها باشد، برای بقیه روزکه از او مراقبت خواهید کرد مشکل کمتری خواهید داشت و سگ ژرمن شپرد شما هم به زودی به این نحو خوش زیستن عادت مى كند.از سویی دیگر سگ هاژرمن شپرد نیاز به محیطی آن به خود دارند تا در آن بخوابند یا در خلال احساس خطر به آن جا پناه ببرند. در برگزینی پیمانه ی لانه باید زمان بلوغ و بزرگ شدن جثه ی كس را در نظر بگيريد.درمورد سگ های بزرگی که قرار است در حیاط شادخواری گذران کنند این لانه می تواند موقتی باشد.کف بستر توله ها باید نرم و تمیز بوده و قابل تبدیل باشد. توله ها در این سن به ندرت در لانه خود راتب و مدفوع می کنند و دوست دارند محل زندگی خود را تمیز نگه دارند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *