به "مجله پزشکی و تندرستی" خوش آمدید...

برای کاهش وزن لازم است این چهار انگیزه را ایجاد کنید

Fotolia_47623715_Subscription_XXL-1 آغاز یک رژیم غذایی  همواره ساده است، ولی حقیقتا  استمرار آن پس از اینکه وزنتان به حد دلخواه رسید، خیلی مشکل است.

خیلی وقتها، می‌خواهیم دیگر رژیم نگیریم و پیش خودمان می اندیشیم:

«به چه دلیل باید زمانمان  را تلف کنیم و همچنان تحمل  کنیم؟ اگر دیگر لاغر نشویم چه؟ درحالی که وزنمان فرق ن میکند، به چه دلیلی  باید با تمام هوس‌هایمان مبارزه کنیم و غذاهای سالم میل کنیم؟»

حفظ انگیزه یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است. اما ما باید بیاموزیم که خوش بین باشیم و به دنبال دلایلی برای ادامه‌ی مبارزه با وزن اضافه‌مان باشیم. با این‌کار، ادامه راه برایتان بسیار هموار خواهد شد.

در اینجا قصد داریم به چند مورد اشاره کنیم. و مطمئنیم به شما در حفظ انگیزه‌تان کمک خواهد کرد.

۱. فیلم خودتان را ببینید

جدیدترین مطالعات نشان می‌دهند که مردم مخصوصا خانم‌ها، خودشان را لاغرتر از آنچه واقعا هستند می‌بینند. به همین دلیل نمی‌دانند که چرا باید وزن کم کنند. دیدن فیلمتان، به شما تصویر واضحی از اینکه واقعا چه شکلی هستید خواهد داد. این کار را بصورت مداوم برای انگیزه دادن به خودتان انجام دهید. فیلم‌هایی از زمان لاغری‌تان را با فیلم‌های حال حاضرتان ببینید و با هم مقایسه کنید. این‌کار به شما انگیزه خواهد داد.

احتمالاً با خودتان فکر می‌کنید که دوربین‌های فیلم‌برداری همیشه انسان را چاق‌تر از آن چیزی که هست نشان می‌دهد. البته با توجه به نوع دوربین و کیفیت آن، این حرف می‌تواند صحیح باشد، ولی تصور شما نسبت به خودتان هم مهم است.

کسانی که مدام چاقی خودشان را انکار می‌کنند، همیشه بهانه‌هایی را پیدا خواهند کرد تا ثابت کنند چاق نیستند. ولی هیچ‌وقت قبول نمی‌کنند مقداری اضافه وزن دارند.

۲. عکستان را همراه داشته باشید

این ترفند می‌تواند زمانی که همراه دوستانتان هستید، خیلی به کارتان بیاید.

هروقت با دوستانتان بیرون می‌روید، عکسی از زمان لاغری و تناسب اندامتان به همراه داشته باشید، و هروقت احساس کردید دیگر نمی‌توانید جلوی خودتان را بگیرید و می‌خواهید رژیمتان را بکشنید، و از خودتان با فست فود و دسر و نوشیدنی پذیرایی کنید، به تصویرتان نگاه کنید و خودتان را متقاعد کنید که نه تنها برای اندامتان، بلکه برای سلامتیتان هم بهتر است که از این خوراکی‌ها صرف نظر کنید و غذای سالمتان را بخورید.

۳. برای خودتان لباس بخرید

این کاری می‌تواند خیلی به شما انگیزه بدهد. همه دخترها عاشق شلوار‌ جین هستند، مخصوصاً جین‌های چسبان. اما همان طور که همه‌ی شما می‌دانید، این جین‌ها فقط در پای افراد لاغر هستند زیبا است. امتحان کردن لباس‌های زیبایی که فیت تنتان نیست، یا  به تنتان جلوه نمی‌کند، خیلی ناراحت‌کننده است.

اگرچه خیلی اوقات ممکن است عصبانی شوید، اما این کار باعث می‌شود که قویتر و با انگیزه‌تر به فکر کاهش وزن باشید. بدون شک، ذهن نقش بسیار مهمی در فرآیند کاهش وزن دارد.

۴. لباس‌هایی بخرید که یک سایز برایتان کوچک است

اگرچه بعضی‌ها ممکن است به نظرشان این کار مسخره و دور ریختن پول باشد، اما این کار همیشه  جواب داده است!  خریدن چیزی که خیلی دوست دارید اما کمی تنگ یا یک سایز کوچک‌تر است، باعث می‌شود برای پوشیدن آن هیچ انتخاب دیگری جز کاهش وزن نداشته باشید.

منبع-http://fitnessmagazine.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *